Mateusz Magnus, absolwent wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Kontynuując rodzinne tradycje ukończył studia z wynikiem bardzo dobrym w maju 2011 roku uzyskując tytuł magistra pracą „Nieuprawnione uzyskanie programu komputerowego jako jedno z przestępstw komputerowych stypizowanych w kodeksie karnym. Ujęcie prawno – kryminalistyczne”.

W trakcie studiów odbył kurs Prawa Amerykańskiego organizowany przez wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz uczelnię Chicago-Kent College of Law.
Był członkiem Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej, zajmującej się się udzielaniem wstępnych opinii prawnych. W latach 2012 – 2014 odbył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Gdańsku, uzyskując pozytywny wynik egzaminu adwokackiego w 2015 roku.

Doświadczenie zawodowe zdobywał na stanowisku prawnik – aplikant adwokacki w renomowanej Kancelarii Gotkowicz, Kosmus, Kuczyński i Partnerzy Adwokaci z siedzibą w Gdańsku.

Biegle włada językiem angielskim ( certyfikat CAE Univeristy of Cambridge, kursy Proficiency ukończone z pozytywnym wynikiem). W stopniu komunikatywnym posługuje się językiem niemieckim.

Homo sacra res homini – człowiek jest rzeczą świętą dla człowieka

Seneka